Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Zajímavé rekordy křížem krážem

Rekordy jsou fascinující a motivující pro mnoho lidí po celém světě. Nejen sportovci, ale i obyčejní lidé se snaží překonat své hranice a stanovit nové rekordy ve všech oblastech života. V tomto článku se podíváme na některé z nejzajímavějších rekordů v historii.

Nejvyšší hora světa – Mount Everest

Mount Everest je nejvyšší hora světa s výškou 8 848 metrů nad mořem. První úspěšný výstup na Mount Everest byl proveden v roce 1953 Edmundem Hillarym a Tenzingem Norgayem.

Nejrychlejší běžec na světě – Usain Bolt

Usain Bolt je nejrychlejším běžcem na světě. Jeho nejrychlejší čas na 100 metrů je 9,58 sekundy, což je světový rekord.

Největší zmrzlina – 146,8 tun

Největší zmrzlina byla vyrobena v roce 2014 v Číně a vážila 146,8 tun. Byla vyrobena ze 3 000 kilogramů mléka a 700 kilogramů cukru.

Největší pizza – 1 261,65 metrů čtverečních

Největší pizza byla vyrobená v roce 2012 v Itálii a měřila 1 261,65 metrů čtverečních. Bylo na ní použito 1 500 kilogramů mouky, 2 000 kilogramů rajčatové omáčky a 1 000 kilogramů sýra.

Nejvíce tetování na jednom těle – Lucky Diamond Rich

Lucky Diamond Rich má celé tělo pokryté tetováními a drží světový rekord za nejvíce tetování na jednom těle. Tetování jsou naprosto všechny a jsou navržené a vyrobené umělci z celého světa.

Největší drak na světě – Shen Long

Největší drak na světě, nazvaný Shen Long, byl vyroben v roce 2012 v Číně. Byl dlouhý 51,9 metru a jeho stavba trvala více než pět let.

Největší diamant – Cullinan

Cullinan je největší diamant na světě a byl nalezen v roce 1905 v Jižní Africe. Váží 3 106 karátů a byl rozdělen do několika menších diamantů, z nichž největší, Cullinan I, je umístěn v britské korunovační koruně.

Nejdelší most na světě – Duge Bridge

Duge Bridge je nejdelší most na světě, který se nachází v Číně. Má délku 55,4 kilometru a překonává údolí řeky Jang-c’-ťiang.

Největší slon na světě – The Great Elephant of Ceylon

The Great Elephant of Ceylon byl největší slon na světě, který žil v 19. století v Sri Lance. Měřil 3,96 metrů vysoký a vážil více než 12 tun.

Největší zvíře na světě – Modrá velryba

Modrá velryba je největším žijícím tvorem na světě. Může dosáhnout délky až 30 metrů a váhy přes 170 tun. Její srdce váží až 680 kilogramů, což z něj dělá nejtěžší orgán v těle jakéhokoli živočicha.

Nejstarší strom na světě – Methuselah

Methuselah je nejstarším stromem na světě a roste v Národním parku White Mountains v Kalifornii. Je starý přibližně 4 800 let a je to druh jedle bristlecone.

Největší kostel na světě – Bazilika svatého Petra

Bazilika svatého Petra v Vatikánu je největší kostel na světě a jedním z největších katolických kostelů na světě. Má délku 186 metrů a výšku kupole 136 metrů.

Tyto rekordy ukazují, jak může být svět plný neuvěřitelných a fascinujících věcí, které jsou plné historie, úsilí a úžasu. Mohou sloužit jako inspirace pro lidi, aby se snažili překonávat své vlastní hranice a stanovili nové rekordy ve svých vlastních oblastech zájmu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře nejsou povoleny.